DUYURU : 12 KASIM 2022 CUMARTESİ GÜNÜ DÜZCE’DE YAPILACAK ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU TOPLANTISINA 3 VİP İSİM KATILIYOR !!!! İSİMLERİ GÖRMEK İÇİN LTF TIKLAYIN !!!

Değerli Yurtseverler,

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU Tanışma Toplantısı, 12 Kasım 2022 Cumartesi günü 12:00 – 17:00 saatleri arası Düzce ilinde Koruköy Cafe’de yapılacak.

Toplantıya, önemli devlet hizmeti görmüş yada hala görmekte olan devlet büyüklerimizi, önemli Akademisyenleri, Siyasetçileri, Gazetecileri ve her fraksiyondan Sivil Toplum Örgütü liderlerini ve kanaat önderlerini davet ettik. Bazı büyüklerimiz yoğun gündemleri nedeniyle, bazıları hastalık ve özel işleri hasebiyle gelemeyeceklerini bildirdiler. Ama bir sonraki toplantımıza iştirak etme dileklerini de ilettiler.

Bu toplantıya son dakika bir aksilik olmaz ise çok önemli 3 VIP isim katılıyor.

Birincisi, kamuoyunda Ergenekon Davası olarak bilinen meşhur davadan kader arkadaşım daha doğrusu kader büyüğüm olan Emekli Emniyet Müdürümüz Sn. Hanefi Avcı.

Hanefi müdürümü bizzat arayarak şeref konuğumuz olmasını istedim. Sağolsun değerli müdürüm de beni kırmayarak eğer son dakika bir aksilik çıkmaz ise toplantıya iştirak edeceğini söyledi. Beni çok mutlu etti. Hanefi Müdürüm 35 yıl bilfiil devlet hizmeti yapmış, Emniyet camiasına bir çok konuda yenilik getirmiş ve bu hizmetlerinden memnun kalmayan karanlık odakların tezgahı ile kumpas davalarında yıllarca haksız hapis yatırılmış, FETÖ ÖRGÜTÜ’nün ve CIA’nin bir numaralı hedefi olan bir isim. Yazının sonunda BİYOGRAFİ’si bulunuyor, lütfen 2 dakikanızı ayırıp okuyunuz.

İkinci önemli isim, ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU olarak her daim fikirlerine başvurduğumuz, değerli yazıları ile yolumuzu ve hedefimizi aydınlatan ulusalcıların önemli fikir liderlerinden akademisyen Prof. Dr. Anıl Çeçen.

Anıl Hocamızda sağolsun davetimi geri çevirmeyerek toplantıya iştirak edeceğini söyledi yine son dakika bir aksilik olmaz ise. Anıl Hocam toplantıda ayrıca ülkemizi ilgilendiren önemli milli konular hakkında da bir sunum yapacak. Bizleri aydınlatacak. Yazının sonunda BİYOGRAFİ’si bulunuyor, lütfen 2 dakikanızı ayırıp okuyunuz.

Üçüncü önemli isim ise Türk Tarihi konusunda ülkemizin önde gelen yazarlarından ve akademisyen Hayrettin Çakır.

Hayrettin Hocamda sağolsun davetimi geri çevirmedi ve toplantıya iştirak edeceğini söyledi. Bizi çok mutlu etti. Hayrettin Hocam da toplantıda Türk Tarihi hakkında az bilinen ama çok merak edilen hususlar hakkında kapsamlı bir sunum yapacak.

KİTABINI GÖRMEK İÇİN BURAYA <www.nadirkitap.com/turklerin-sifresi-1-hayrettin-cakir-kitap28635254.html> TIKLAYIN.

Ben her üç büyüğüme de nezdinizde teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz etmek isterim. Ayaklarına sağlık, sağolsunlar.

Diğer büyüklerimiz ile grup olarak görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer toplantıya başkaca devlet büyüğümüz, siyasetçimiz, Gazetecimiz, Sivil Toplum Liderimiz veya Kanaat Önderimiz katılma kararı olursa o isimleri de kısa zaman içinde bilahare bildireceğiz.

MEKAN WEB SİTE : www.korukoy.com.tr

İletişim

Körpeşler Mahallesi Servet Bucurgat Cd. No:2 DÜZCE Tel : 0380 512 19 20 – Fax : 0380 512 19 40 – GSM : 0532 219 04 05

E-mail : bilgi@korukoy.com.tr

(Toplantıya katılacak yurtsever üyelerimiz gelmeden önce KORUKÖY CAFE RESTAURANT’ı arayarak detaylı adres tarifi alabilirler.)

GOOGLE HARİTA ÜZERİNDE KONUM BİLGİSİ : 

www.google.com/maps/search/Körpeşler+Mahallesi,+1404+Cd+No:2+,+Düzce+Merkez%2FDüzce/@40.855772,31.154364,856m/data=!3m1!1e3?hl=tr-TR

Mekanın tanıtım videosunu buradan görebilirsiniz :

Hanefi Avcı Biyografisi

LİNK : www.haberler.com/hanefi-avci/biyografisi/

Doğum Yeri : Kahramanmaraş / Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1956

Hanefi Avcı Kimdir ????

1956 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.Öğrenim yaşamına doğduğu köydeki Karabıyıklı İlkokulu’nda başladı.Ortaokulu Gaziantep’teki Karşıyaka Ortaokulu’nda, liseyi ise Ankara’daki Polis Koleji’nde bitirdi.Ardından Polis Enstitüsü’nde okudu ve lisans öğrenimi için girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1980 yılında mezun oldu.

Hanefi Avcı daha sonra İçişleri Bakanlığı’na girdi ve bu dönemde sırasıyla Mersin merkez ve Gülnar ilçelerinde görev yaptı. Daha sonra Diyarbakır ve İstanbul illerinde şube müdürlüklerinde çalıştı.Hanefi Avcı Edirne İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı sırada, 18 Haziran 2009 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan ortak kararname ile Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.Ağustos 2010 tarihinde “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı kitabı Angora Yayıncılık tarafından basıldı. Kitabında Gülen cemaatinin emniyet teşkilatında örgütlendiğini ve telefon dinlemesi dahil yasa dışı faaliyetlerde bulunduğunu iddia etti. Daha sonra merkeze alınmayı talep etti, talebi kabul edildi.

“Devrimci Karargah Örgütü üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri öne sürülen 89 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ‘nın 22 yıl 9 aydan 49 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.Hanefi Avcı 2011 Milletvekilliği seçimleri için İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. Fakat seçimlerden birkaç gün önce çekildiğini açıkladı.

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım ettiği gerekçesiyle 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası alan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali tespit etmesi neticesinde 20 Haziran 2014’de tahliye oldu.

Hanefi Avcı kimdir ????

LİNK : www.biyografi.net.tr/hanefi-avci-kimdir/

Ad Soyad: Hanefi Avcı Doğum Tarihi: – Nereli: Pazarcık, Kahramanmaraş Meslekler: Ölüm Tarihi: —

Hanefi Avcı kimdir, Eskişehir Emniyet Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı görevlerinde bulunmuş olan Türk bürokrat. Avcı’nın 2010 yılının ağustos ayında piyasaya çıkarttığı Haliç’te Yaşayan Simınlar; Dün Devlet Bugün Cemaat adlı kitabı, son yılların en fazla ilgi çeken politik eserlerinden birisi oldu.

Hanefi Avcı, 1956 yılında, Karabıyıklı, Pazarcık, Kahramanmaraş’da dünyaya geldi. Ortaokulu Gaziantep’de bulunan Karşıyaka Okulu’nda okuyan Avcı, lise öğrenimi için ise Ankara’da bulunan Polis Koleji’ni tercih etti.

Polis Koleji’nin ardından Emniyet Teşkilatı için yönetici yetiştiren Polis Akademisi’nden mezun olan Avcı, ayrıca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi de aldı.

1976 yılında Mersin’e bağlı mut ilçesinde Emniyet Komseri olarak göreve başlayan Avcı, daha İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

2003 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na getirilen Avcı; 2005 yılında geçici olarak, 2006 yılında ise asaleten Edirne İl Emniyet Müdürü oldu 18 Haziran 2009 tarihinde Eskişehir İl Emniyet Müdürü olarak atanan Avcı, 2010 yılının Ağustos ayında, kendi isteği üzerine görevinden ayrıldı ve merkeze alındı.

Hanefi Avcı, Fetullah Gülen cemmatinin emniyet ve yargı başta olmak üzere pek çok devlet kurumu içerisinde yapılanmasını anlattığı kitabı Haliç’te Yaşayan Simonlar; Dün Devlet Bugün Cemaat ile ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Angora yayınlarından çıkan kitap daha piyasaya çıktığı gün yok satarken, İçişleri Bakanlığı’da kitapla ilgili soruşturma başlattı. Kitabın ana başlıkları arasında Danıştay Olayı, Ergenekon Soruşturması, Deniz Baykal’ın olaylı kasedi, Erzincan Olayı ve Cemmat Operasyonları gibi ülke gündeminin son yıllarını etkileyen en önemli konular yer alıyor.

2006 yılında TASAM’ın Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülü’nü kazanmış olan Avcı, Emniyet’te teknik-elektronik istihbaratın kurucusu olarak tanınmaktadır.

PROF. DR. ANIL ÇEÇEN KİMDİR ????

LİNK : www.biyografya.com/biyografi/6083

Hukuk profesörü, akademisyen, fikir adamı, yazar, gazeteci, STK yöneticisi, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) kurucuları ve genel başkanlarından. 24 Mayıs 1948, Ankara doğumlu. Anıttepe İlkokulu (1958), Ankara TED Koleji (1966) ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1970) mezunu. 1971’de avukatlık stajını tamamlayarak Türkiye ve Ortadoğu Enstitüsüne (TODAİE) asistan oldu.

I2 Mart döneminde o dönemin hükümeti tarafından hazırlanan İdari Reform komisyonunda merkezi idare sekreterliği görevinde bulundu. I990 yılı sonrasında 2013 yılına kadar TODAİE yönetim kurulunda üniversite temsilcisi olarak görev yaptı. Üniversite dergilerinde çeşitli bilimsel araştırmaları yayınlandı.

Üniversite öğrenciliği yıllarından başlayarak Ulus, Barış, Halkçı, Yenigün, Güneş ve Ayyıldız gazetelerinde araştırmacı ve köşe yazarı olarak çalıştı. 1970-1978 arasında arkadaşlarıyla birlikte Kemalist ideolojinin aylık “Adım” dergisini çıkardı. Sonraki yıllarda ise “Halkevleri” dergisini yayımladı, derginin genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine asistan olarak geçti, öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı. Aynı yerde 1978 yılında Genel Kamu Hukuku alanında doktorasını tamamladı. Doçentliğe yükseldiği 1984’te üniversitedeki görevinden ayrılarak serbest avukatlığa başladı.

Bu dönemde 1972-1978 yılları arasında Halkevleri Atatürk Enstitüsü Genel Sekreterliği görevini üstlendi. 1974-1978 arasında Halkevleri Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1972-1978 arasında Halkevleri Atatürk Enstitüsü Genel Sekreterliğini, 1975-1977 yıllarında Halkevleri 2. Başkanlığını, 1974-1978 arasında UNESCO Eğitim Komitesi sekreterliğini, 1976-1986 yılları arasında Sanat Kurumu Başkanlığını yürüttü. Bu kurumun başkanı olarak başkentte önemli kültürel etkinlikleri yerine getirdi.

1990 yılında arkadaşları ile beraber Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kurdu ve önce kurucu genel sekreter, daha sonra da genel başkan yardımcısı olarak on yılı aşkın bir süre bu derneğin yönetiminde bulundu ve yurt düzeyinde örgütlenmesinde fiilen görev yaptı .Son yıllara kadar derneğin üst düzey yönetiminde etkin çalışmalarda bulundu .

1980’li yıllarda üniversitelerde YÖK düzenine geçilirken üniversiteden ayrılmak zorunda kalmıştı.1985 yılında dışarıdan sınava girerek Genel Kamu Hukuku alanında doçentlik unvanını kazandı. On yıllık avukatlık döneminden sonra 1990 yılı başında Danıştay kararı ile üniversiteye dönerek Genel Kamu Hukuku dalında Profesör oldu. Bu yıldan sonra yoğun öğretim programları yürüterek, üniversitede Genel Kamu Hukuku ,İnsan Hakları, Siyaset Bilimi, Devlet ve Jeopolitik, Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet tarihi alanlarında çeyrek yüzyıla yaklaşan bir süreçte dersler verdi . Ankara Hukuk Fakültesinin yanı sıra on yıla yakın bir süre Gazi Üniversitesi Hukuku Fakültesinde de Genel Kamu Hukuku dersleri verdi .

1992-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı danışmanı olarak görev yaptı. Aynı süre içinde Birleşmiş Milletlere bağlı olan WIPO isimli uluslararası düşünce hakları kurumunda Türkiye delegesi olarak görev yaptı. Uluslararası alanda telif haklarının geliştirilmesi ile ilgili çeşitli toplantılarda Türkiye’yi temsil etti .

1997-2000 yılları arasında Başbakanlık çatısı altında İnsan haklarından sorumlu devlet bakanlığı danışmanı olarak görev yaptı .İnsan hakları yüksek kurulunun oluşumunda ve Başbakanlık çatısı altında insan hakları ile ilgili birimlerin kurulmasında çeşitli görevler yaptı. Türkiye’nin insan hakları sorunlarının çözümü doğrultusunda çeşitli raporlar ve tasarılar hazırladı. Uluslararası insan hakları konferanslarında Türkiye Cumhuriyetini delege olarak temsil etti.

1990 yılında bir grup Türkoloji ve Hungaroloji uzmanı ile birlikte Türk-Macar Dostluk Derneği’ni kurdu. Yirmi yılı aşkın bir süredir bu derneğin başkanı olarak Türkoloji’nin halen merkezi konumundaki Macaristan ile Türkiye’nin ilişkilerinin geliştirilebilmesi için çeşitli ortak çalışmalarda bulundu.

Prof. Dr. Anıl Çeçen, halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku anabilim dalı başkanı ve gene aynı fakültenin Kamu Hukuku bölümü başkanı olarak görev yapmakta; lisans eğitimi çalışmalarının yanı sıra geleceğin öğretim üyelerini yetiştirebilme doğrultusunda lisansüstü çalışmalara da ağırlık vermektedir .

2000’li yıllarda başkent Ankara’da Türkiye’nin ilk ulusal düşünce kuruluşu olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Kurumunun kurucusu oldu ve beş yıl süre ile bu kurumun yönetiminde görev aldı. Aynı kuruluşun çıkardığı Avrasya Dosyası dergisinin yazı kurulu üyeliğinin yanında Türk Hukuk Kurumu, Sanat Kurumu, Türk Devrim Kurumu, Atatürkçü Düşünce Derneği, Halkevleri, Dil Derneği, Edebiyatçılar Derneği üyeleri arasında yer aldı.

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) 25 yıl süre ile yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Anıl Çeçen’in hukuk, siyasal bilgiler, siyaset bilimi, jeopolitik ve stratejik konularda ile kültürel konularda Adım (1960-70), Halkevleri (1971-78), Ulus (1969), Barış (1971), Yeni Ulus (1972), Yeni Halkçı (1973), Akis (1986), Yenigün, Güneş (1988-89), Ayyıldız, Sosyal Demokrat (1990), Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz , Jeopolitik, 2023, Müdafai Hukuk, Düşün Yazıları, Yankı gibi aylık dergilerde düzenli olarak üç yüzden fazla makalesi yayımlandı. Ayrıca haftalık yayınlanan ULUS gazetesinde beş yıl süre ile siyasal konularda makaleler yayımladı.

Halen kemalistyaklasim.info isimli internet sitesinde beş yüzü aşkın makalesi yayınlanmaktadır. Genel Kamu Hukuku, siyaset bilimi , Atatürk,cumhuriyet tarihi ,jeopolitik,ve strateji alanlarında otuza yakın kitabı yayınlanmıştır.

ESERLERİ:

Sendikalizm (1970), Türkiye’de Sendikacılık (1973), Adalet Kavramı (1981), Sosyal Demokrasi (1984), Tarihte Türk Devletleri (1986), Düşünce Hukuku (derleme, 1995), Düşünce Hukuku Fikir ve Sanat Eserleri Mevzuatı Sinema ve Video Eserleri Mevzuatı Sözleşmeler (1995), Atatürk ve Cumhuriyet (1995), Kültür ve Politika (1996), Ulusal Sol (1997), Kemalizm (1998, yeni bas. 2006), Atatürk ve Avrasya (1999), İnsan Hakları Rehberi (1999), Atatürk’ün Kültür Kurumu Halkevleri (2000), İnsan Hakları (2000), Türkiye Cumhuriyeti Ulus Devleti (2001), Çeçenistan Dosyası (2002), Türkiye Cumhuriyeti Ulus Devleti (2002), Ulusal Sol (2005), Kıbrıs Çıkmazı (2005), Türkiye ve Avrasya (2006), Türk Devletleri (2006), Türkiye’nin B Planı (2007), Kıbrıs Çıkmazı (2008), Türkiye’nin Avrupa Macerası (2008), Güncel Kemalizm (2009), ADD’nin Kitabı (2010), Günümüzde Atatürkçülük (2013), Türkiye’nin Birliği (2013), Türkiye ve Balkanlar (2015), Kapitokrasi (2015), Türkiye’nin Konumu (2015), Ankara Savunması (2017).
KAYNAKÇA: İhsan Işık / Türkiye Yazarlar Ansiklopedisi (2001, 2004) – Encyclopedia of Turkish Authors (2005) – Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2006, gen. 2. bas. 2007) – Ünlü Fikir ve Kültür Adamları (Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi, C. 3, 2013) – Encyclopedia of Turkey’s Famous People (2013).

ANIL HOCAMIZIN TÜM KİTAPLARINI GÖRMEK İÇİN BURAYA <www.bkmkitap.com/anil-cecen-3944?gclid=Cj0KCQjw4omaBhDqARIsADXULuUOAJCtfwo_COtgslL4tWKqntpbaEIditwFfpWAPQG5WzBXrIbxCG8aAtfsEALw_wcB> TIKLAYIN.

Değerli Yurtseverler,

Toplantıya katılan üyelerimiz bu buluşmamız ile birbirini sadece sanal ortamda değil reel ortamda da tanımış olacaklar.

Toplantımız 12 Kasım 2022 Cumartesi günü Düzce ili merkezinde bulunan KORUKÖY RESTAURANT & CAFE’de 12:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacaktır. (Toplantı yarım gündür.)

Katılım ücreti kişibaşı 200 TL’dir. (Bu tutar bize toplantı imkanı sunan mekana verilecektir.)

Toplantıya katılmak isteyen yurtseverler ozel-buro@mit.ist adresimize yada 0539-570-2295 nolu telefonumuza isim-soyad ve cep telefonu numaralarını yazdırsınlar.

Bu kadar geniş ve nitelikli bir toplantı şu ana kadar yapılmadı. Değerli büyüklerimiz bu toplantıda ülkemizi ilgilendiren önemli konularda çok önemli açıklamalar yapacaklar.

Siz de gecikmeden kaydınızı yaptırın. Tüm yurtseverleri bekliyoruz.

Erkut Ersoy
İstihbarat Uzmanı
ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

Mekan tarafından sunulan ikramlar

1. •Toplantı süresince Çay, kurabiye ve Soğuk Meşrubat servisi

2. • Ücretsiz Teknik Ekipman Kullanımı (Projeksiyon, Perde, Mikrofon, Laptop, Flipchart)