CASUSLAR DOSYASI : FBI açıkladı… ABD’de Rus casus kaynıyor !!!!!

FBI açıkladı… ABD’de Rus casus kaynıyor !!!!!

FBI direktörüne göre ABD’de çalışan çok sayıda Rus casusu var.

 

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray, Rusya’dan gelen “geleneksel karşı istihbarat tehdidinin” ciddi olduğunu söyledi.

The Hill’in haberine göre Washington’daki Casus Müzesi’nde konuşan Wray, “ABD’de Rus istihbaratının, yani istihbarat görevlilerinin varlığı hâlâ çok fazla. Biz sürekli olarak bununla karşı karşıyayız ve mümkün olan her şekilde engellemeye çalışıyoruz” dedi.

Ona göre FBI, son yıllarda “Rus istihbarat görevlilerinin” tespit edilmesi ve sınır dışı edilmesi konusunda önemli ilerleme kaydetti.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, Temmuz ayı başlarında Rusya’daki durumun ABD lehine Rus ajan toplamak için geniş fırsatlar verdiğini söylemişti. Ona göre CIA ve diğer Amerikan istihbarat teşkilatları şu anda bu yönde faaliyetlerini yoğunlaştırıyor.

Açık açık teklif ettiler !!! CIA’den Rus bürokratlara ajanlık teklifi ortalığı karıştırdı

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), Rus bürokratlara yönelik ajanlık teklifini yineledi. Rus bürokratların ABD yararına ajanlık yapması için yayımlanan video dikkat çekti. Teklif Rusya’yı alarma geçirdi.

Amerikan istihbaratı CIA’nin Rus bürokratların ABD yararına ajanlık yapması için yayımladığı video gündeme bomba gibi düştü. Ukrayna savaşını onaylamayan Rus yetkililere açık açık ajanlık teklif edilen videoda CIA ile nasıl bağlantıya geçecekleri de anlatıldı.

“DOĞRU İÇİN ÇAĞRI YAPIYORUZ”

CIA’in yayınladığı yeni videoda Rus yetkililere “Yalancı dalkavuklarla dolu bu sistem hakkında doğruyu söylemek isteyenlere çağrı yapıyoruz” denildi. Rusça “Neden CIA’yle temasa geçtim-kendim için” başlıklı videoda Rus kentinde dolaşan bir kişi “Herkese gerçeği çarpıtmanın ahlaksızca olduğunu söyledim ama bunu yapanlar yükseldi” diyor.

Videoda, “CIA, Rusya hakkındaki gerçeği bilmek istiyor, biz de bu gerçeği bilen ve bize bunu anlatabilecek güvenilir kişiler arıyoruz. Bilgileriniz düşündüğünüzden daha değerli olabilir” ifadelerine yer verildiği görülüyor.

CIA RUSLARI YANLARINA ÇEKİYOR

CIA Direktörü William Burns temmuz ayında ülkelerinde olanlardan ve Ukrayna’daki savaştan hoşnutsuz birçok Rus yetkili olduğunu söylemiş, bu durumun CIA için Rusları tarafına çekme konusunda bulunmaz bir fırsat yarattığını savunmuştu.