FİLİSTİN SORUNU DOSYASI /// ADNAN KALKAN : Gazze’yi Unutturmak : Suikastlar ve operasyonlar

ADNAN KALKAN : Gazze’yi Unutturmak : Suikastlar ve operasyonlar

07.01.2024

İsrail, Siyonist uşaklarıyla büyük bir operasyon çekti ve bu operasyon başarılı olmak üzeredir. İsrail, Gazze’de Kassam Tugayları ve mücahitlere karşı büyük bir heizmet yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Çok ciddi bir şekilde karada büyük bir darbe yiyen terör örgütü İsrail, askerlerini mecburen geri çekmeye başladı. Hezimetini bir taktik olarak göstermeye çalışıyor. Lakin birazcık siyasi, askeri ve tarihi bilgi ve tecrübesi olan, İsrail’in bu yaptığının taktik ve strateji değil yenilgi olduğunu anlar. Sahada büyük bir hezimet yaşayan İsrail, bir taraftan MOSSAD ile operasyon çekmeye çalışırken diğer taraftan başta sosyal medya olmak üzere, farklı ülkelere farklı operasyonlar çekmeye devam ediyor. Türkiye ve Arabistan’da futbol üzerinden, Lübnan ve İran’a suikast üzerinden operasyonlar çekildi. Diğer ülkelere psikolojik harp anlamında ciddi tesir etme durumu olan bu suikastlar ve ülkeleri karıştırıcı faaliyetler ile Gazze yenilgisini örtmeye ve dünyadaki halk desteklerini azaltmaya çalışıyor.

Tarihsel süreçte, halkın meydanlara indiği neredeyse hiçbir olay başarısız olmamıştır. Dünya genelinde dil, din, ırk gözetmeksizin Filistin ve özellikle Gazze’deki katliam ve soykırım halklar tarafından lanetleniyor. İsrail’e çok büyük bir kamuoyu baskısı var. Diğer taraftan iman gücüyle vuran mücahitler, Filistin ve İsrail tarihinde belki de en büyük hezimeti İsrail’e yaşatıyor. İsrail’in kuruluşundan sonraki savaşların neredeyse hiçbirinde, İsrail bu kadar büyük darbe almamış ve bu kadar çaresiz kalmamıştır. ABD ve Avrupa hiçbir zaman bu kadar büyük baskıyla karşı karşıya kalmamıştır. Bu zulmün, İsrail’in yıkılışıyla neticelenmesi kuvvetli ihtimaldir. Bakın şimdiden birbirine girdiler. Bu savaş, her ne kadar ciddi sayıda Filistinli Müslüman’ın şehit olması ile sonuçlansa da, İsrail’in yıkılmasıyla sonuçlanabilir. ABD’nin dahi insanlık vicdanında çöküşü başladı ve bir çok Avrupa ülkesi de…

Uyanık olmak lazım. Algı ve manipülasyona kanmamak lazım. İsrail ve Siyonist çeteleri, kendi ülkelerinde ve başka ülkelerdeki işbirlikçi kuklalarıyla birlikte en büyük gücüyle saldırıyorlar. Sosyal, psikolojik harplere medya üzerinden devam ediliyor. Medya savaşları ile psikolojiler yönetilmeye çalışılıyor. Sakın kanmayın.

İsrail iflas bayrağını çekmiş durumda. Gerek ekonomik gerek sosyal gerekse psikolojik açıdan İsrail çöküş aşamasındadır. Filistin ise, mücahitler büyük bir iman gücüyle pes etmeden mücadele ediyor ve zafer kazanıyorlar.

Dünya tarihinde, savaş meydanlarında mücadeleler kazanıp masada kaybeden çok fazla örnek var. Belki bunlardan bir tanesi de maalesef Türkiye’dir. Yani kendi devletimizdir. Çanakkale’den İstanbul’a giremeyen batı, çanak antenden insanımızı yerle bir ettiler. Celladına âşık bir nesil yetiştirdiler. Amaçlarına savaş meydanında ulaşamayanlar, daha sonraları anlaşmalarla, sözleşmelerle ulaştılar.

Şimdi, savaş meydanında Hamas büyük bir başarı elde etti. Aman, medyada devam eden harp ile İsrail’in yenilgisi zafere dönüşmesin. Sakın gevşemeyin. Canlı tutun, anlatın, paylaşın… Okyanusu geçip derede boğulmasın Gazze… Savaşı yenip masada kaybetmesin. 

İsrail bütün insanlık ve hatta mahlûkat için büyük bir tehdittir, sadece Müslümanlar için değil. Hristiyanların da düşmanıdır, özünde ateistlerin de düşmanıdır. İnsanlığın ve bütün canlıların düşmanıdır. Talmut kitabını okuyan bunu en iyi şekilde anlayacaktır. Sakın ha gevşemeyin, sakın ha geri durmayın. İsrail’e karşı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edilmezse ne İsrail ne destekçileri mağlup olmaz. İsrail güçlü olduğu sürece hiçbir insan güvende olmaz. Nitekim ne kadar zalim, gaddar ve katil olduklarını Gazze’de gördük. Kiliseleri, camileri vurmakla ne kadar din düşmanı ve hatta dinlerin düşmanı olduklarını hep birlikte gördük. İsrail ve Siyonizm insanlığın düşmanıdır. İnsanlık bu düşmanla hem sahada hem masada birlikte hareket etmek zorundadır. Aksi halde insanlığın sonunu getirecekler. Şimdi birlik zamanıdır. Oyuna gelmemek zamanıdır. Eline güç geçince İsrail’in ve Siyonistlerin nasıl vahşet saçtıkları tescillendi. İşte Arz-ı Mevud sınırları ve işte elinde oynattıkları devletler… Uyan ey insanlık…

Adnan Kalkan

E-POSTA : adnankalkan01@gmail.com