FUTBOL DOSYASI : Fenerbahçe’nin başarısının altında ‘JİT’ yatıyor

Fenerbahçe’nin başarısının altında ‘JİT’ yatıyor
Jorge Jesus
Fenerbahçe’de takımın başarısından çok teknik ekibin sıra dışı çalışması oldukça dikkat çekiyor. Portekizli teknik adam ve ekibinin maç öncesi sarı-lacivertli oyuncuların telefonlarına rakip takım analizleri göndermesi futbol kamuoyu tarafından ‘JİT’ (Jesus İstihbarat Teşkilatı) olarak adlandırılıyor.
Süper Lig’e beklenilenin aksine hızlı bir giriş yapan ve 6 maçta attığı 20 golle, gözünü gol rekoruna diken Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un liderliğindeki teknik kadronun çalışma şekli oldukça dikkat çekiyor. Sarı-lacivertlilerin başarısının perde arkasında Portekizli hoca ve ekibinin kullandığı teknoloji yatıyor.
Her maç öncesi oyuncuların cep telefonlarına rakip analizleri gidiyor. Muhtemel 11 üzerinden Fenerbahçeli futbolcular, rakip oyuncuların özellikleri ve maçlarda yaptığı aksiyonları görüntülü olarak izleyebiliyor.
İşte JİT( Jesus İstihbarat Teşkilatı)
Maç analisti Gil Henriques, video analist Rodrigo Araujo ve analist Mehmet Turhan Demir, tribünde görevlendiriliyor. Bu üç isim, kulübede kulaklık takan birinci yardımcı antrenör Joaode Deus’a bilgi aktarıyor.
Maç esnasında olan her olay; takım mesafesi, futbolcu yerleşimleri, koşu mesafeleri anında Jesus’un tabletine aktarılıyor ve Portekizli hoca oyuna bu bilgiler doğrultusunda müdahale ediyor.