HOLLANDA DOSYASI /// ANLAYANA !!! BAK ŞU GAVUR KIZININ YAPTIĞINA !!! Adı Soyadı : Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria

ANLAYANA !!! BAK ŞU GAVUR KIZININ YAPTIĞINA !!! Adı Soyadı : Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria

Doğum tarihi:

2003

Hollanda krallığı tahtının varisi.

Öyle saray ressamından olma, cariyeden doğma, yağdanlıktan sızma, sonradan bulma falan değil…

Asaleti, eğitimi, duruşu, onuru, gururu ve karakteri ile gerçek bir prenses…

Devlet okullarında okuyan, müzikalleri ve şarkı söylemeyi çok sevdiğini daha önce verdiği demeçlerle duyuran Amalia, birçok Hollandalı çocuk gibi okula bisikletiyle gitti.

Bugün 19 yaşından gün alan Hollanda tahtının varisi olan prenses Catharina iki yıl önce, yani daha 17 yaşındayken bakın ne yapmış?

Hollanda kraliyet ailesinin doğum günleri geleneksel olarak Kloosterkek kilisesinde kutlanır.

Bu kilise kendi ayin biçimlerini kendileri belirleyen, kendi dilleri ile ibadet eden ama Papa’nın otoritesini kabul eden dünyadaki sayılı ibadethanelerden biridir.

Prenses 17 yaşını bitirmiş 18 yaşına girecektir.

Bu kraliyet ailesi için son derece önemli bir törendir.

Hollanda tahtının varisi olan prenses kanunen reşit olacak ve artık bundan böyle yapacağı her eylem ile kraliyet ailesini temsil edecektir.

Resmen reşit olacak prensese geleneksel olan bir ödenek verilmesi gerekiyordu. Hollanda temsilciler meclisi geleceğin müstakbel kraliçesine, 2021 yılının aralık ay için 111 bin euro, 2022 yılı içinde 1,5 milyon euro ödenek ayırdı.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte temsilciler meclisinin bu kararını bizzat açıklamak üzere Dam meydanında bulunan Amsterdam Kraliyet sarayına gitti.

Başbakanı kral Willem Alexander, Kraliçe Beatrix ve müstakbel kraliçe Catharina Amalia karşıladı.

Başbakan prensese ayrılan ödeneği açıkladığında kral, kraliçe birbirlerinin yüzüne baktılar.

Başbakan Mark Rutte, Ödeneğin yeterli görülmemesi halinde temsilciler meclisine artırım için teklif yapabileceğini söylediği anda müstakbel kraliçe başbakana şöyle dedi:

“Ben bu ödeneği kabul etmiyorum. Bu para Hollanda vatandaşlarının vergileridir. Onlar bu parayı çalışarak kazandı ve kazandığı paraların vergilerini ödediler. Oysa ben çalışmıyorum. Bu parayı hak etmek için hiçbir hizmette bulunmadım. Hakkım olmayan bir parayı alacak olursam kendime saygı duyabilir miyim? Ben kendime saygı duymaz iken Hollanda halkından bana saygı duymasını bekleyebilir miyim? Lütfen bu ödeneği iptal ediniz. Bu mümkün değilse Hollanda hazinesine gelir olarak kaydediniz.”

Sen ne yaptın, küffarın kızı kafir Catharina? Senin hiç mi dünyadan haberin yok?

Günde 5 defa secdeye gidip, hiçbir iş yapmadan, 5 yerden maaş alan, bizdeki “dini bütün!”

Müslümanları duymadın mı?

Zamlarla inim inim inleyen fakirlerden alıp, dövize endeksli hesaplar aracılığı ile zenginlere veren politikacıları görmedin mi?

“Bal tutan parmağını yalar.”‘

“Çaldılarsa yol yaptılar köprü yaptılar” şeklindeki, çalınan;

halkın ve devletin paralarından habersiz, Müslüman’ım deyip haram nedir, helal nedir bilmeyen veya yozlaşmış zihniyeti ile umursamayan sürüler ile saflık ötesi, aptalların ve maaşlı işbirlikçilerin inanacağı deyimlerden de mi haberin yok?

İşte, o gavur deyip beğenmediğimiz, küçümsediğimiz ve de Müslüman değil diye hor gördüğümüz, bir Avrupalının davranışı. Asalet, cibilliyet, soyluluk ve adaletli davranışın, en güzel örneği…

Şimdi, elinizi vicdanınıza koyun ve dönüp, bir de Müslüman’ım deyip, günde 5 vakit namaz kılmasına rağmen, 3-5-8-10 yerden maaş almakta bir sakınca görmeyen, atanmışlara ve seçilmişlere bakın…!!!

Kendi halkına karşı nasılda haksızlık yaptığını görün!

Ne diyordu Aşık Mahsuni Şerif, ünlü türküsünde?

”Mevla’m gül diyerek, iki göz vermiş,

Bilmem ağlasam mı, ağlamasam mı…!!!

Dura, dura bir sel oldum erenler,

Bilmem çağlasam mı, çağlamasam mı…!!!

***

Milletin sırtından, doyan doyana,

Bunu gören yürek, nasıl dayana…!!!

Yiğit muhtaç olmuş, kuru soğana,

Bilmem söylesem mi, söylemesem mi…!!!

***

Sen çok yaşa sevgili Catharina…

Uzun yaşa, Sağlıklı yaşa…

SON SÖZ :

” ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ……..!

*İletiyi gön: Prof. Dr. Mehmet TOKAT