İSTİHBARAT DOSYASI : Trump, ABD Müttefikleri Trudeau, Macron ve Merkel Üzerinden Kaldıraç Almak İçin İstihbarat Raporlarını Kullandı

Trump, ABD Müttefikleri Trudeau, Macron ve Merkel Üzerinden Kaldıraç Almak İçin İstihbarat Raporlarını Kullandı
Trump’ın başkan olarak bir Rus ya da Suudi varlığı gibi davrandığına dair suçlamalar ve hatta şüpheler ortaya atarken dikkatli olmak gerekiyor. Ancak biri Trump’ın istihbarat raporlarını kullandığını öğrendiğinde ve Trump’ın dünyanın canavarlarından bazılarıyla dostluklarını derinleştirirken müttefiklerimiz üzerinde baskı kurmayı sevdiğini duyduğunda, bazı düşünceleri göz ardı etmek neredeyse imkansız. New York Times, Trump’ın bizi Kim, Xi ve Putin’den korumak için gereken bilgilerden ziyade Merkel, Trudeau ve Macron gibi dostlarımız üzerinde koz olarak kullanabileceği istihbaratla en çok ilgilendiğini bildirdi.
Times’a göre:
“Başkan olarak Donald J. Trump, konular dünya liderleriyle kişisel ilişkileri ve parmaklarının ucundaki güç etrafında döndüğünde istihbarat brifinglerine en fazla ilgiyi gösterdi.
“Bay. Trump, yabancı meslektaşları hakkında onlarla görüşmeden önce ve sonra istihbarat brifingleri yedi. hevesliydi Kuzey Kore’den Kim Jong-un veya Xi gibi otokratlarla ilişkilerini derinleştirmek Çin’in Jinping’i ve müttefikler üzerinde koz elde etmek kişisel bir hoşnutsuzluk aldı Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau gibi ”
Trump’ın dünyanın en az yozlaşmış ve en saygın liderlerinden bazılarını kişisel olarak sevmemesi tesadüf olamaz. Ayrıca Trump’ın çıkarlarının ve eylemlerinin Vladimir Putin’den beklenebilecekleri yansıtması da oldukça şüpheli. Vladimir Putin ve Justin Trudeau’nun kişisel bir dostluk geliştirdiklerini hayal etmek neredeyse imkansız. Macron, Kim Jong-un’a asla sıcak bir ilgi göstermez.
Trump ayrıca çocukçaydı:
“Birçok dünya lideriyle birlikte, yıllardır dedikodu sütunlarında yer alan Bay Trump, CIA’in uluslararası meslektaşlarının sözde evlilik dışı ilişkileri hakkında öğrendiklerine hayran kaldı – bu bilgilerle onları yüzleştireceği için değil. , eski yetkililer söyledi, ama daha çok onu gıdıklayıcı bulduğu için.
Trump, Macron’un seks hayatı hakkında “yasadışı ayrıntıları” bildiğini söyleyerek övünecekti. Yetişkin bir Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, yalnızca Macron’u korumak ve belki de düşmanların bilgiyi onun üzerinde tutabileceğine dair bir uyarı vermek için bu tür ayrıntıları bilmek isteyecektir. Elbette bu, ABD başkanının müttefiklerimizi umursadığını varsayar.
Trump’ın dünyadaki en ciddi ve tehlike altındaki insanlardan bazılarının topladığı şövalye ve çocukça istihbarat kullanımını duymak için kötü bir zaman olduğunu söylemeye bile gerek yok.
@JasonMiciak, öğrenmeden geçen bir günün yaşanmamış bir gün olduğuna inanır. Siyasi bir yazardır, yazar, yazar ve avukat özellikleri vardır. O, gençlik ve üniversite yıllarını Kuzeybatı Pasifik’te geçiren ve o zamandan beri yedi eyalette yaşayan Kanada doğumlu bir çifte vatandaştır. Şimdi Körfez Kıyısı sahillerinden yazan genç bir kızın bekar bir babası olarak hayatın tadını çıkarıyor. Saksılarını hazırlamayı, yemek pişirmeyi seviyor ve şu anda kuantum mekaniği ve kozmolojinin ardındaki bilim, din ve matematik dışı ilkelerin felsefesini inceliyor. Lütfen konuşma anlaşmaları veya herhangi bir endişeniz için iletişime geçmekten çekinmeyin.