LGBT DOSYASI /// Eşcinselliğin temeli çöktü ! Bilim insanları açıkladı : Eşcinsellik geni yok !!!

<habervakticom.teimg.com/crop/1280×720/habervakti-com/uploads/2022/0 9/lgbt-escinsel.jpg>

Eşcinselliğin temeli çöktü ! Bilim insanları açıkladı : Eşcinsellik geni yok !!!
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan akademik Nature dergisinin bir çalışmasını paylaştı. Tarhan paylaşımında ‘Transseksüalitenin teorik temeli çöktü’ ifadesine yer verdi.
19.09.2022
A- A+
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Twitter üzerinden Nature <www.habervakti.com/haberleri/nature> dergisine atıfta bulunarak bir paylaşım yaptı.

Tarhan paylaşımında “Bilim üçüncü cinselliğin olmadığını 500.000 kişi üzerinde değerlendirip yayınladı. Transseksüalitenin teorik temeli çöktü. Nature’dan” ifadelerini kullandı. Nature dergisinden yayınlanan ” ‘Eşcinsel geni’ yok: İnsan cinselliğinin genetik temelini ele alan büyük çalışma.’ başlığı da takipçileriyle paylaştı.
‘EŞCİNSEL GEN DİYE BİR ŞEY YOK’
<www.habervakti.com/gecen-yil-ayetlerle-dalga-gecilen-festivale-bu-y il-gecit-yok>
Geçen yıl ayetlerle dalga geçilen festivale bu yıl geçit yok!
Cambridge, Massachusetts’teki Broad MIT Enstitüsü ve Harvard’da genetikçi olan baş araştırmacı yazar Andrea Ganna <www.habervakti.com/haberleri/andrea-ganna> , “‘Eşcinsel geni’ diye bir şey yok” vurgusunda bulundu. Ganna cinsel davranışların %25’inin genetik olarak tanımlabileceğini geri kalanın ise çevresel ve kültürel faktörlerden etkilendiğini bulgularla ortaya koyduklarını açıkladı.