MEDYA DOSYASI : ÜNLÜ SUNUCU EKRANLARA VEDA ETTİ

ÜNLÜ SUNUCU EKRANLARA VEDA ETTİ
14-9-2022
Ünlü sunucu ve moderatör Erkan Macit ekranlara veda etti.
Bugüne kadar yaptığı programlar ile bir çok kesime rol model olan adeta açık istihbarat kaynağı olan program konuları ile örnek ve kaynak olan Ünlü moderatör ekranlara veda etti.
Neden Veda Etti? Sorusuna cevap aradık ve sorduk.
Ekranlara neden veda ettiniz?
Ekranlar samimi olmayan haberler ve araştırma yapanlar ile doldu taştı. Herkes bir korku imparatorluğunda yaşıyor. Formatınızı beliriyorsunuz konunuzu belirliyorsunuz Pat yukarıdan şöyle derler RTÜK şöyle yapar Falanca şunu yapar gibi baskılar ile karşılaşıyorsunuz.. Beni izleyenler bilir yıllardır GİZLİ GERÇEKLER ile Türkiye’nin fenomen programı olduk. Derdimiz reyting olmadı ki zaten bizleri reyting sıralamasına dahi almıyorlardı. DERİN HAT PROGRAMI ile de bir derinlikte olduğumuzu herkese gösterdik.
Efsane değilim, herkes senaryo kurdu ama benim ne dediğim önemli. Ben programlarıma tanınmamış kimler varsa hepsini ünlü ettim. Hepsi yol aldı yürüdü. Kimseye kırgın ya da kızgın değilim. Çünkü bana çok haksızlık yapıldı. En yakın rakibinize fark atıyorsunuz,o rakibiniz sizi takip ediyor sizi rol model alıyor. Rrekabet yok. Ekran samimi insan arıyor, bu kadar samimiyetsizliğin içinde de samimi insan bulamıyorsunuz. Herkes sahte bir düzen içerisinde günü çıkarmaya haftayı çıkarmaya bakıyor. .
Ben artık insanlara bir şeyleri anlatmaktan devamlı topu taça attırmalarından bıktım, yoruldum. Bu devran böyle gitmez. Ben yandaşta değilim yalaka da değilim bir zamanlar Sn.cumhurbaşkanını bile programıma davet ettim. Sonuç ? Kimseye izah edemeyeceğiniz durumlar..
En taktir ettiğim ise Prof Dr. Ümit Özdağ hoca oldu programıma davet etmiştim. “Erkan bey müsayit bir günde atla gel Ankara’ya Parti merkez binamızda her şey var burada program yapalım sana da kaydı verelim git yayınla” dedi. Çok gururlanmıştım.
Kısacası SAMİMİYETTEN VE GERÇEKLERDEN UZAK BİR EKRANDA olmak istemiyorum.