MİT DOSYASI : MİT’in içinde MİT var !!!!! Maaşını CIA’dan alan MİT CIA’nın beslediği PKK’lıları avlar hale nasıl geldi ???

<static.daktilo.com/sites/983/uploads/2022/07/29/mit-1-1-1.jpg>

MİT’in içinde MİT var !!!!! Maaşını CIA’dan alan MİT CIA’nın beslediği PKK’lıları avlar hale nasıl geldi ???
MİT terör örgütü PKK/KCK’nın sözde yürütme konseyi üyesi ‘Berivan Zilan’ kod adlı Hatice Hezer’i, Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye’de düzenlenen nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Son operasyonla birlikte MİT’in son 7 ayda öldürdüğü üst düzey terörist sayısı 83’ü buldu. Peki maaşını CIA’dan alan MİT CIA’nın beslediği PKK’lıları avlar hale nasıl geldi?
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2016 yılında Sabah gazetesinde yazarlık yaptığı dönemdeki köşesinde “Bu nasıl milli istihbarat?” başlıklı bir yazı kaleme almış ve TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ’ın eski MİT Müsteşarlarından Fuat Doğu’dan aktardığı sözleri yayınlamıştı. Altun’un Selçuk Özdağ’dan aktardığına göre, Fuat Doğu 12 Eylül askeri darbesinden birkaç <el-aziz.com/haberleri/yil> yıl sonra o sıralarda genç bir siyasetçi olan Özdağ’a şu itirafta bulunmuş: “Ben MİT müsteşarlığı yapmadım, CIA’nın şube müdürlüğünü yaptım. Bir CIA yetkilisi gelse, beni Sinop’a götür dese onu oraya götürmekle memurum.”
Yine Demirel’in Dışişleri Bakanlarından İhsan Sabri Çağlayangil, <el-aziz.com/haberleri/abd> ABD gizli servisi CIA ile MİT birbirine göbekten bağlıydı, hatta MİT mensuplarının maaşlarını CIA ödüyordu demişti.

İşte Eski <el-aziz.com/haberleri/turkiye> Türkiye’de istihbarat böyleydi. Peki o CIA güdümlü istihbarat teşkilatından şimdi nokta atışı CIA maşası PKK/ <el-aziz.com/haberleri/ypg> YPG’li teröristleri avlayan, 7 ayda üst düzey 83 teröristin üzerine çizik çekebilen MİT’e dönüş nasıl oldu?
Milli İstihbarat Teşkilatı adı milli olsa da Eski Türkiye’de istihbaratçıların itiraflarıyla da görülüyor ki gayri milliydi.
Milli Görüş devleti istihbaratı düzene koymak, gayri milli unsurlardan temizleyip Türkiye’ye hizmet etmesini sağlamak için çeşitli yöntemler denedi.
Önce Genel Kurmay Başkanlığı bünyesinde bir istihbarat teşkilatı kuruldu. Sonra Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde de benzer bir oluşum gerçekleştirildi. Ardından ise Emniyet bünyesinde güçlü bir istihbarat teşkilatı kuruldu. Yani çeşitli kurumların bünyesinde kurulan istihbarat teşkilatlarıyla <el-aziz.com/haberleri/yeni> yeni bir dönem başlatıldı.
Şimdi ise o farklı teşkilatların tamamı MİT çatısı altında birleştirildi.
Artık bu çatı altında da çok çeşitli o yapılar devam ediyor mu, paralel bir yapı mı kuruldu bilinmiyor.
TC’yi kuran ve onlarca yıl yöneten takiyeci Zümre Oligarşisi’nin güvenerek illüzyoncu <el-aziz.com/haberleri/medya> medya ve akademiyası eliyle sürekli parlattığı, Cumhurbaşkanı <el-aziz.com/haberleri/erdogan> Erdoğan’ın yerine getirmek için çalıştığı Hakan Fidan’ın artık yumuşatılıp iki tarafa da çalışır hale getirilmiş olması da muhtemel… Eğer öyleyse takiyeci Zümre daha fazla Fidan’a tahammül edemez.
Yani özetle artık MİT’in içinde MİT <el-aziz.com/haberleri/var> var.
Türkiye’nin son dönemde istihbarat gücüyle gerçekleştirdiği başarılı terör operasyonlarının arkasında böylesi güçlü bir MİT yapılanması var.
Artık ne Eski Türkiye var ne Eski MİT!
Yeniden Büyük Türkiye’ye de bu yakışır!
O.G.