TARİH : NİYE GENÇ OSMAN’IN TORUNUYUM DİYEMİYORSUN ?

resim, insan yüzü, sanat, kişi, şahıs içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

NİYE GENÇ OSMAN’IN TORUNUYUM DİYEMİYORSUN ?

ÇÜNKÜ ;

ONU BİR AY GECELİ GÜNDÜZLÜ TECAVÜZ ETTİKTEN SONRA BOĞANLAR SENİN DEDELERİNDİ !….

BEN TÜRK’ÜM DİYEMEZSİN. ÇÜNKÜ SEN TÜRK DEĞİLSİN.

SEN NE DERSİN. ANCAK VE ANCAK BEN OSMANLI TORUNUYUM DERSİN.

İYİ DE, OSMANLININ İÇİNDE KAVM-İ SADIKA DEDİKLERİ, ERMENİLER DE BEN OSMANLININ TORUNUYUM DİYOR, SENİN GİBİ, KAVM-İ NECİP DEDİKLERİ ARAPLAR DA , BEN OSMANLININ TORUNUYUM DİYOR, SENİN GİBİ, GENÇ OSMANI ; BOĞAN, TECAVÜZ EDEN YENİÇERİLERİN TORUNLARI DA, BEN OSMANLININ TORUNUYUM DİYOR, SENİN GİBİ.

SIRP, HIRVAT, RUM, RUS, VEZİRLERİN, PAŞALARIN SADRAZAMLARIN ÇOCUKLARI, TORUNLARI DA BEN OSMANLININ TORUNUYUM DİYOR, SENİN GİBİ.

ANADOLU’DA 100 000 TÜRKMENİN BAŞINI KESTİREREK KUYULARA DOLDURAN HIRVAT SADRAZAM KUYUCU MURATIN ÇOCUKLARI DA BEN OSMANLININ TORUNUYUM DİYOR, SENİN GİBİ.

AMA !

BUNLARDAN HİÇ BİRİSİ BEN TÜRKÜM DİYEMİYOR, SENİN GİBİ.

ÇÜNKÜ BUNLARIN HİÇBİRİSİ DE TÜRK DEĞİLDİ, TIPKI SENİN GİBİ.

SEN ; BEN OSMANLININ TORUNUYUM DERKEN ; KENDİ OĞLU MUSTAFAYI VE TORUNLARINI GÖZÜNÜ KIRPMADAN ÖLDÜREN, ANADOLU’DA HAKKINI ARAYAN TÜRKMENLERİ, HIRVAT SADRAZAMI KUYUCU MURAT MARİFETİYLE KAFALARINI KESTİREREK KUYULARA DOLDURTAN, ZAMANINDA TÜRKÇE, RUMCA VE HIRVATÇANIN ORTAKDİL OLARAK KULLANILDIĞI DEVLETTE GÖREV ALMAK VE YÜKSELMENİN TEK ŞARTININ MÜSLÜMAN VE TÜRK OLMAMAK OLDUĞU DÖNEMİN PADİŞAHI KANUNİ’NİN TORUNUYUZ DER, ADINI DA HER YERLERE VERİRSİNİZ.

YA DA;

MISIRA SEFERE GİDERKEN ANADOLUDA 40 000 TÜRKMENİ KILIÇTAN GEÇİREN, HALİFELİĞİ ALDIKTAN SONRA, ARAP EŞARİ DİN ADAMLARINI YURDUMUZA GETİREREK, AKLA DAYALI MATURİDİ İNANCIMIZI ORTADAN KALDIRAN, DOĞU DA BABA KURTHAN GİBİ TÜRK AŞİRETLERİNİN ADINI BABA KÜRDİ DİYE DEGİŞTİREREK VE İLK DEFA O BÖLGEMİZE KÜRDİSTAN DİYEN, ALEVİ, SUNNİ, TÜRK KÜRT BÖLÜNMESİNİ YAPIP O GÜN BUGÜNDÜR KARDEŞ KANI DÖKÜLMESİNİN BAŞ SORUMLULARINDAN OLAN YAVUZ SULTAN SELİM’İN TORUNUYUZ DERSİNİZ. İSMİNİ DE HERYERE KUTSAL BİR ŞEYMİŞ GİBİ VERİRSİNİZ.

ÇÜNKÜ AYNI ÇİZGİDESİNİZ ONLARIN İZİNDESİNİZ. ONLAR TÜRK MİLLETİNE NE YAPTILARSA, NASIL BAKTILARSA SİZDE AYNISINI YAPMAK İÇİN YANIP TUTUŞUYORSUNUZ.

AMA!

SULTAN II OSMAN’I YANİ “GENÇ OSMAN”I HİÇ TANIMAZSINIZ.

ONUN TORUNU DA DEĞİLSİNİZ, O’NUN ADINI DA ÖYLE HER YERE VERMEZSİNİZ.

ÇÜNKÜ ;

O TÜRKÇÜ İDİ. ÇÜNKÜ O AVRUPALILARIN 168 YIL SONRA FRANSIZ İHTİLALİ İLE GÖREBİLDİKLERİ MİLLET GERÇEĞİNİ, O, 1621 YILINDA DÜNYA GÜNDEMİNE SOKMAYA ÇALIŞIYORDU.

O SANKİ “TÜRK AYDINLANMASINI SAĞLAMAK İSTİYORDU. EĞER BAŞARSAYDI, OSMANLI DEVLETİ, ÇAĞIN İLERİSİNDE BİR ZİHNİYET TEMSİLCİSİ OLABİLİRDİ.”

PEKİ NE YAPMAK İSTİYORDU GENÇ OSMAN ?

-ÖNCELİKLE “SOYSUZ YENİÇERİLERİ YOK EDİP, YERİNE ANADOLU TÜRK’ÜNÜ DOLDURMAK.

-DÖNME VE DEVŞİRMELERİN KÖKÜNÜ KURUTMAK.

-FİTNE KAYNAĞI YABANCI KADINLARLA DOLU HAREM’İ ORTADAN KALDIRIP, SARAY’A TÜRKTEN BAŞKA KADIN SOKMAMAK

-DEVLET MERKEZİNİ TÜRKLÜĞÜN BAĞRINA, ANADOLUYA TAŞIMAK.

-DİN ADAMLARINI DEVLET İŞLERİNE KARIŞTIRMAMAK.

-SARAY GELENEKLERİNİ, KKIYAFETLERİNİ, ESKİYEN KANUNLARI DEĞİŞTİRMEK.

YALNIZ GENÇ OSMANIN BU DÜŞÜNCELERİ, SOYSUZ YENİÇERİLER TARAFINDAN ÖĞRENİLMİŞTİ. BUNUN ÜZERİNE O SOYSUZLAR HEM PADİŞAH, HEM HALİFELERİ OLAN GENÇ OSMANI YAKALAYIP ORTA CAMİ AVLUSUNA GETİRDİLER. SONRA DA ÇIRIL ÇIPLAK SOYUP BİR AT ARABASINA BİNDİREREK, ÇOK ÇİRKİN HAREKETLERLE YEDİKULE ZİNDANLARINA GÖTÜRDÜLER. ZİNDANDA GERÇEKTEN ÇOK ÇİRKİN HAREKETLERDE BULUNARAK ÇİRKİN TECAVÜZLERDE BULUNDULAR. DAHA SONRA BOĞAZINA İP TAKARAK ÖLDÜRDÜLER.

GENÇ OSMAN’IN 1621’DE YAPMAK İSTEYİPTE YAPAMADIKLARININ TAMAMINI BÜYÜK ATATÜRK 302 YIL SONRA GERÇEKLEŞTİRDİ.

ATATÜRK BU YAPTIKLARI İLE GENÇ OSMAN’INDA İNTİKAMINI ALMIŞ OLUYORDU.

ŞİMDİ.

O GÜN GENÇ OSMAN’A KİMLER ŞEREFSİZCE SALDIRARAK O ŞEREFSİZLİKLERİ YAPARAK CANINI ALMIŞLARSA,

BU GÜN DE;

BÜYÜK ATATÜRK’E ŞEREFSİZCE SALDIRANLAR, O ŞEREFSİZLERİN ŞEREFSİZ KÖKSÜZ TORUNLARIDIR…

Gazeteci – Yazar

Mahir AKKAR