YUNANİSTAN DOSYASI : STRATEJİK GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ YUNAN İTTİRMELERİ İLE MAVİ VATANI HEDEF ALIYOR. YUNAN ALGIDA GERİ İTTİRDİK DİYOR !!!!!

STRATEJİK GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ YUNAN İTTİRMELERİ İLE MAVİ VATANI HEDEF ALIYOR. YUNAN ALGIDA GERİ İTTİRDİK DİYOR !!!!!
YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu 13 Eylül 2022 tarihinde medyaya yansıyan “Yunanistan Adalar (Ege) Denizi açıklarında Türk karasularına geri ittiği düzensiz göçmenlerden 2 bebek, 3 çocuk ve 1 kadın olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti” haberine istinaden açıklamalarda bulundu.
YUNANİSTAN’IN TÜRK KARASULARINA GERİ İTTİĞİ GÖÇMEN BOTU DİYE BİR ŞEY YOKTUR
Yunanistan’ın Türk karasularına geri ittiği göçmen botu diye bir şey yoktur. Yunanistan kendisine İngiltere’nin Fransa transferi ile yönlendirilen göçmen botlarını Türk karasularına itmektedir. Bu yolla hem Türkiye’ye göçmenler yönlendirilmekte hem de olası insani krizlerde Türk Devleti kendisinden gelen göçmenleri Yunanistan geri itti ve sınır güvenliğini sağladı algısı ile zan altında bırakılmaktadır. Türkiye’den deniz yoluyla Yunanistan’a göç etmeye çalışan göçmen yoktur. Yunanistan’dan Türkiye’ye itilen ve geri ittirildiği iddia edilen göçmen botu vardır. İnsani krizin sorumlusu Türkiye değil, Yunanistan’dır. Bu göçmenlerin aidiyeti de Türkiye değil, Yunanistan’dır. İngiltere’ye Fransa’ya geri itin. Buraya geri itmiyor, itiyorsunuz.
STRATEJİK GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ YUNAN İTTİRMELERİ İLE MAVİ VATANI HEDEF ALIYOR. YUNAN ALGIDA GERİ İTTİRDİK DİYOR!
Buraya geri itmiyor, itiyorsunuz demek stratejik göç mühendisliğinin deniz yolu güzergahının tersine mühendisliğidir. Türk karasularına girene kadar Yunan’a ait olan Türk karasularına itildiğinde geri ittirdik algısı ile Türk Devleti’ne mal ediliyor. Stratejik göç mühendisliğinin deniz yolu güzergahı ile mücadele Türk Deniz Yetki Alanları (Mavi Vatan) çerçevesinde aktif savunma, devriye ile olur. Yunanistan mısak-i millî sınırları koruyup geri itiyor, Türkiye’den bunlar Yunanistan’a deniz yoluyla göç etmeye çalışıyor büyük bir Yunan planıdır, yalandır.
YUNANİSTAN GERİ İTME DEĞİL İTME GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR
Bilhassa Yunanistan geri itme değil itme gerçekleştirmekte ve başarılı itmelerini geri itme olarak lanse etmekte, binlerce göçmen botunu Türk Devleti’ne mal ederek içeriye yabancı uyruklu unsur sızdırmaktadır. İtme başarısız olduğunda da yaşanan insani krizlerin faturası Türk Devleti’ne kesilmektedir. Çünkü algıda Yunan mısak-i milli sınırlarını korumakta ve geri itmekte, gerçekte ise itmekte ve Türk Deniz Yetki Alanlarını yabancı uyruklu unsur yönlendirmesi ile istila etmektedir.
YUTAM Başkanı
Ömer Memoğlu